Skip to content

Maile Ohye opouští Google

Ani v Google lidé nezůstávají věčně a často se tak musíme rozloučit s velkými osobnostmi, které dlouhodobě tvořily jádro vývoje a směru společnosti. Maile Ohye mezi ně bez pochyby patří a dlouhodobě patří k oblíbeným zaměstnancům Google, kteří pomáhali s lepším pochopením SEO optimalizace ale i jiných oblastí. Byla to právě její schopnost vysvětlit i složitá technická témata srozumitelně a zábavně, která jí pomohla k takové popularitě a zajistila jí místa na mnoha konferencích, přednáškách i v mnoha videích. Videa, která tvořila, přitom pomáhala celé komunitě a sloužila jako učební materiály nejednomu specialistovi. Většina z nich se týkala webových nástrojů, včetně Google Search Console.

Kariéra v Googlu

Maile nastoupila do Googlu v září roku 2005 a to na pozici Developer Programs Tech Lead (Řízení vývoje technických nástrojů) a v Googlu strávila bez mála 12 let. Za tu dobu se zúčastnila mnoha technologických konferencí, nahlédla do vývoje mnoha nových technologií a také se stala tváří videa „Jak najmout správného SEO specialistu?“

Maile neoznámila, co je důvodem jejího odchodu ze společnosti a ani nepřiblížila, kam by v budoucnu mohla zamířit. Pouze se pomocí Google+ rozloučila se svými kolegy a popřála jim hodně štěstí.
Odchod Maile je pro Googlu bezesporu ztrátou a bude třeba za ní najít adekvátní náhradu, která si vypěstuje u komunity stejný respekt, který měla právě Maile. Zda se to Google povede je otázkou a my jsme zvědaví, kdo bude novou posilou do týmu, který se stará o SEO optimalizaci a dlouhodobě vyvíjí nástroje pro vyhledávání. Koneckonců, Maile není prvním ani posledním zaměstnancem, který Google opouští a jsme si jistí, že se jí v budoucím zaměstnání bude dařit.

Maile Ohye opouští Google
4.3 (85%)8