Skip to content

Google News spouští rozložení karet pro počítačové výsledky vyhledávání

Google právě teď spouští nový design pro jeho výsledky vyhledávání na Google News, zatímco jste na počítači. Nový design odstraňuje uskupení příběhů a přináší vám jeden vybraný příběh ve výsledku podobném kartě.
 
Jak to vlastně vypadá.
 
Tady je sníme obrazovky před a po. Na levé straně můžete vidět nový kartový design, zatímco na pravé straně můžete vidět staré seskupení výsledků pro Google News výsledky vyhledávání.
Spuštění.
 
Toto nové uživatelské rozhraní bude spuštěno nyní. Viděl jsem to minulou noc a nahrál jsem o tom příspěvek na Twitter. Avšak daleko více a více vyhledávajících se nyní s tímto novým designem setkává. Google to také potvrdil pro webový portál Search Engine Land ve čtvrtek odpoledne, že je tato nová funkce spuštěna.
 
Proč nás to zajímá.
 
Jak jistě můžete vidět, tento nový vzhled designu ukazuje jeden zpravodajský příběh a neukazuje alternativní zdroje od ostatních zpravodajských vydavatelů. Tohle může vyústit v to, že si někteří zpravodajští vydavatelé všimnou poklesu u provozu z Google News, zatímco ostatní mohou spatřit obrovský nárůst v provozu Google News. Tato funkce a jeden ukázaný příběh v kartičce může získat všechna kliknutí, kdežto předtím Google ukazoval vícero příběhů, které sdíleli distribuci kliknutí z uspořádání zpráv.