Skip to content

Konec instantnímu vyhledávání

Před několika lety nasadila společnost Google novou a převratnou novinku, která měla změnit styl vyhledávání a snížit čas strávený tímto procesem i o několik vteřin. Pod vedením Marrisy Mayer spatřilo světlo světa instantní vyhledávání, které nabízelo výsledky podle zadaných znaků, nikoli celých slov. Již po několika písmenech tak bylo možné jednoduše najít to, co uživatel hledal a ušetřit si několik vteřin u každého vyhledávání.
 
Nic ovšem netrvá věčně a i instantní vyhledávání nakonec postihl konec, který je spojen s chytrými zařízeními a čím dál větší orientací na mobilní telefony.
 
Google svůj krok zdůvodnil stále narůstajícím počtem návštěv z mobilních zařízení, který přerostl již 50 % všech vyhledávacích požadavků. Služba instant, která byla určena především pro počítače a notebooky tak začala ztrácet svůj smysl a její podpora se nadále již nevyplatí.
 
Během několika příštích dnů tak bude služba z vyhledávání odstraněna a jediným instantním prvkem budou doporučení ohledně hledaných slov a frází.
 
Společnost si od tohoto kroku slibuje větší pohodlí uživatelů využívajících mobilní zařízení a také snadnější propojení všech platforem, které lze pro vyhledávání využít.
Vzhledem k zvyšujícímu se trendu vyhledávání z chytrých telefonů můžeme očekávat i další podobné kroky, které povedou k přesunu priorit z klasických počítačů na přenosná zařízení.